1. místo v cukrářské kategorii a 4 místo v kuchařské kategorii v soutěži Srdce na talíři a Stříbrné umístění v Kouzlení z perníku. Ve středu 16. března 2016 pořádala SOŠ a SOU Městec Králové pod záštitou Asociace kuchařů a cukrářů ČR již 3. ročník celostátní gastronomické soutěže „Srdce na talíři“. Soutěže se zúčastnilo celkem 20 středních škol z Čech a Moravy, mezi nimi i naše škola. Téma „Velikonoce, oslava jara“, inspirovalo všechny soutěžící k vytvoření krásných a zajímavých cukrářských výrobků. Práci všech soutěžících pečlivě sledovali a hodnotili odborní komisaři. Naše cukrářky Lucie Ševčíková a Klára Kopalová pod vedením učitelky odborného výcviku Renaty Otmarové v této silné konkurenci obstály na výbornou a získaly pro naši školu 1. místo.

Následující den, ve čtvrtek 17. března pořádala SŠGS Nová Paka již 5. ročník celostátní soutěže „KOUZLENÍ Z PERNÍKU“, kterého se pod vedením učitelky odborného výcviku Karin Brožové zúčastnily naše další cukrářky Kristýna Walczaková a Anna Blešová. Práci soutěžících opět bedlivě sledovala a hodnotila odborná komise, která naše soutěžící ve výsledkové listině zařadila do stříbrného pásma.

P1030270P1030281 P1030283P1030317P1030309   P1030297