„Partnerství škol a zaměstnavatelů pro rozvoj podnikavosti“ (CZ.1.07/1.1.00/54.0073)

Od září 2014 do července 2015 bude na OHK v Liberci probíhat projekt „PARTNERSTVÍ ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ PRO ROZVOJ PODNIKAVOSTI“ (CZ.1.07/1.1.00/54.0073) ve spolupráci s Libereckým krajem a 24 základními a středními školami v Libereckém kraji. Projekt je financovaný z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR.

Cílem projektu je metodické nastavení výchovy podnikavosti ve školách a to formou školících minipodniků. Jedná se o tzv. cvičné firmičky chráněné prostředím školy za podpory metodiků, facilitátorů, pedagogů a mentorů ze skutečného podnikatelského prostředí. Klíčovými prvky projektu jsou posilování podnikatelských znalostí a dovedností, nastavení komunikace, podpora tvořivosti a inovativnosti.

Školní minipodniky budou vedeny hravou formou, ale s aspekty fungování realistické firmy. Správným seskládáním vznikne zárodek minipodniku, ale především dojde k rozvoji a posilování klíčových kompetencí vedoucích k podnikavosti.

Pro žáky bude přínos projektu především v:

·         posílení podnikatelských dovedností

·         nastavení komunikace a spolupráce mezi reálným podnikatelským prostředím a školami

·         zkušenostní učení

·         podpoře tvořivosti, inovativnosti a iniciativnosti

·         nepohrdání některými druhy zaměstnání a pozitivnímu vnímání zejména řemesel a některých technických oborů

·         setkání s odborníky z praxe

Projekt si klade za cíl zlepšení postojů mladé generace ke vzdělávání, ke své škole, ale i k jednotlivým profesím. Inovativním prvkem bude nastavení spolupráce mezi školami a firmami v Libereckém kraji. Firmy a školy se naučí spolu komunikovat, naslouchat svým potřebám, definovat své zájmy. Naším plánem bylo aby si žáci dokázali představit co budou „vyrábět“ a co k tomu budou potřebovat – tedy „od nápadu k výrobku“.  Také dojde ke spolupráci a kooperaci mezi stupni základních škol, středních škol různého zaměření a firmami různého zaměření. Důležitý je i aspekt zapojení škol se studenty se zdravotním handicapem.

„PARTNERSTVÍ ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ PRO ROZVOJ PODNIKAVOSTI”

CZ.1.07/1.1.00/54.0073

Okresní hospodářská komora Liberec, Rumunská 655/9,  460 01 Liberec IV

www.ohkliberec.cz, info@ohkliberec.cz, +420 485 100 148, +420 607 78 23 21

Tento projekt je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR.