Ve čtvrtek 4. února 2016 se žákyně 1. ročníku učebního oboru Pekařská výroba, Kamila Meszárošová v doprovodu učitelky odborného výcviku Zlaty Zahradníkové, zúčastnila mezinárodní soutěže „Cukrářské slavnosti na Karmeli 2016“, pořádané Integrovanou střední školou v Mladé Boleslavi. Součástí akce byl i bohatý doprovodný program určený nejen soutěžícím a jejich školám, ale i široké veřejnosti.Akce probíhala v prostorách školy, soutěžilo se ve třech soutěžních kategoriích – Barman, Cukrář, Pekař. Úkolem soutěžících v kategorii Pekař bylo vyrobit a představit 3 výrobky – chléb, bábovku a krajovou specialitu. Kritéria, podle nichž práci soutěžících hodnotila odborná porota, byla následující: použití materiálů, pracnost, kreativita, chuť degustované porce, vzhled, prezentace výrobku. Naše žákyně soutěžila s následujícími výrobky: Chlebové placky s anglickou slaninou, Špaldová bábovka se sušenými meruňkami, švestkami a vlašskými ořechy, Lomnické kulatky. V silném konkurenčním boji obstála velmi dobře a ve své kategorii obsadila vynikající 2. místo.