Soubory pro žáky

Formuláře, žádosti (přestup, opakování, změna oboru, aj.) naleznete zde.

PODPORA VÝUKY

Elearning – moodle

moodle.sslomnice.cz

Český jazyk a literatura

Povinnou školní četbu stahujte v MP3 na www.rozhlas.cz/ctenarskydenik

Se začátkem školního roku připravil Český rozhlas 3-Vltava unikátní projekt. Od 1. září 2008 byla spuštěna nová webová stránka, odkud bude možné ve formátu mp3 bezplatně stahovat rozhlasové adaptace domácích (i zahraničních) dramatických a literárních děl, která bývají ve školních osnovách označována jako „povinná četba“.

Projekt je koncipován v první řadě pro studenty, ale má co nabídnout všem posluchačům bez rozdílu věku se zájmem o slovesnou tvorbu. Vybrali jsme pro Vás klasické nahrávky z rozhlasového archivu i čerstvé kousky ze současné rozhlasové dílny. K poslechu jsou připraveny takové tituly jako Máchovi Cikáni, Babička Boženy Němcové, Povídky malostranské Jana Nerudy, Haškův Švejk a řada dalších.

Vše v podání významných hereckých osobností. Výběr titulů se bude postupně rozšiřovat, proto průběžně sledujte naše stránky www.rozhlas.cz/vltava. Kromě samotných nahrávek na nich naleznete i doplňující informace o jednotlivých dílech a jejich autorech, do širšího kontextu Vás uvedou i zajímavé pořady o literatuře.

Informační a komunikační technologie

Výuka základů počítačové grafiky na archiv.jsi.cz/grafika/zaklady_grafiky/index.htm