Ubytování a vybavení pokojů

Ubytování je poskytováno ve čtyřpatrové budově s kapacitou 175 ubytovaných a provoz domova mládeže je zajištěn obvykle od neděle 17:00 do pátku 15:00.

Žáci jsou ubytovaní v buňce složené ze dvou pokojů, každý pro 2-3 žáky. Ubytovací buňka má vlastní sociální zařízení a na pokojích jsou k dispozici postele, skříně, noční stolky a pracovní stůl s židlí.

Na každém patře se nachází kuchyňka se sporákem, mikrovlnnou troubou, lednicí a varnou konvicí, dále společenská místnost s televizí a možností využití X boxu. V přízemí mají žáci uzamykatelné skřínky na boty.

Volnočasové aktivity, zájmová činnost

Domov mládeže nabízí celou řadu volnočasových aktivit v oblasti:

• sportu – stolní tenis, posilovna, rotopedy, běžící pásy, aerobic, kalanetika
  • kultury – knihovna s PC, filmové středy
  • hudby – možnost zapůjčení hudebních nástrojů (kytara, klavír, elektrické varhany)
  • manuálního tvoření – fimo tvoření, ruční práce, háčkování, keramika
  • společenského vyžití – elektronické šipky, kulečník, stolní fotbálek

Žáci mají možnost si půjčit míče, ruské kuželky, petanque, badminton, v zimních měsících brusle, běžky a boby.

Na společenské místnosti je pak možnost zapůjčení Xbox konzole a deskových her.

V prostoru před domovem mládeže je umístěn basketbalový koš, je zde možné provozovat pétanque, badminton, slackline. Nachází se zde také ohniště, posezení s lavičkami a bylinková zahrádka.

Pravidelně využíváme sportovní halu pro squash, florbal a fotbal i zimní halu pro bruslení.

V rámci spolupráce se Střediskem volného času Sluníčko a Kulturním a informačním střediskem Lomnice nad Popelkou je zde možnost účastnit se nabízených aktivit – přednášek, výstav, divadelních i filmových představení, sportovních a vzdělávacích akcí.

Ceník

• výše úplaty za ubytování 1 300 Kč / měsíc
  • celodenní strava pro ubytované 2 100 Kč/ měsíc

Podrobné informace ke školnímu ubytování a stravování – v záložce Školní jídelna a u účetní školy, viz. kontakty.